Opékání s hostem - Vojtěchem Bergerem

12.6.2024 od 17hod. budeme uzavírat na dobu prázdnin konání biblických hodin, a jak je už tradicí, tak to bude:

OPÉKÁNÍ s HOSTEM.

Letošním hostem se stane VOJTĚCH BERGER, který pracuje jako editor a reportér investigativního serveru HlidaciPes.org, který působí v České republice jako nezávislé zpravodajské médium.

Díky svých zkušenostem s českou i zahraniční žurnalistikou dokáže reálně zhodnotit stav

Sborový den 2.6.2024

V neděli 2.6.2024 uvítáme v našem sboru hosta, celocírkevního faráře pro humanitární aktivity, menšiny a sociálně vyloučené -

Mikuláše VYMĚTALA.

V 9: 30 hodin proběhnou bohoslužby s Večeří Páně.

Od 11:00 hodin si popovídáme o tématu, které host pojmenoval: "Víra v barvách duhy".

Pro někoho možná kontroverzní téma, ale lidé odlišné sexuální orientace byli na světě vždy. Jak se jim žije dnes? Jak může

Kavárnička 21.5.2024

21.5.2024 od 9:30 se sejdeme na setkání starší a střední generace -

KAVÁRNIČCE

k povídání o tématech, která rezonují ve společnosti v různých podobách a názorech (nyní např. díky probíraným změnám Zákona o myslivosti),

MYSLIVOSTI a PŘÍRODĚ.

Kdo nás těmito tématy provede? Ujali se toho pánové z Okresního mysliveckého spolku:

Mgr. Jaroslav KRÁL, předseda

Jaromír CHALOUPKA, jednatel

mgr_jaroslav_kraljaromir_chaloupka

Pro dovoz a odvoz

Celocírkevní sbírka pro Diakonii Svitavy

Práce na stavbě Domova pro seniory ve Vendolí zdárně pokračují (aktuální fotodokumentaci najdete na FB), stavba byla oficiálně zahájena poklepáním základního kamene (zde si můžete prohlédnout reportáž svitavské televize) a nyní bude na podporu stavby, kterou financuje Diakonie ČCE probíhat i celocírkevní sbírka.

Sbírka bude probíhat v neděli 19.5.2024.

Podrobnosti ke sbírce získáte v přílohách. Více

Férová snídaně 11.5.2024

Víte, že se 11.5.2024 již po čtrnácté sejdeme na FÉROVÉ SNÍDANI

Tento piknik je největší akcí na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů (pěstitelů kávy, banánů, kakaa, ...) a cílem je i to, že se začneme zajímat o podmínky, za kterých tito zemědělci pracují a třeba se i ptát, např. jak je možné, že i když k nám putují banány tisíce kilometrů, tak si je tu koupíme levněji než tuzemské ovoce.

Ekumenická vycházka 28.4.2024

Evangelická církev ve Svitavách srdečně zve všechny zájemce - přátele, turisty a milovníky přírody na EKUMENICKOU VYCHÁZKU.

Dne 28.4.2024 vyjedeme do Vysokého Mýta, odkud se procházkou přes turisticky a přírodně zajímavá místa přesuneme do Chocně.

Celková délka trasy max. 10 km.

lipova_alej_chocen

SRAZ: Svitavy v 11:45 na nádraží ČD, odjezd rychlíku ve 12:03

NÁVRAT: do Svitav v 18:00

S SEBOU: občerstvení – pláštěnky -

Poklepání základního kamene 25.4.2024

Ve čtvrtek 25.4.2024 v 10:30 hod. dojde k slavnostnímu okamžiku pro svitavskou Diakonii, náš sbor, vlastně i celou komunitu, a to -

POKLEPÁNÍ ZÁKLADNÍHO KAMENE DOMOVA PRO SENIORY VE VENDOLÍ

Tímto bude oficiálně zahájena stavba prvního zařízení Diakonie v Pardubickém kraji.

Budoucí domov se nachází na parcele č. 3248 v sousedství obchodu a Vendolské hospůdky.

Srdečně vás zveme

poklepání základního kamene